A ucis cu sânge rece un bărbat și i-a abandonat cadavrul pe o uliţă din localitate. Ce au hotărât judecătorii

ciocan_judecator_18319600
Tânărul în vârstă de 22 de ani din Strejeşti care, în urmă cu un an, l-a ucis cu sânge rece pe un consătean, lăsându-l pe o uliţă a localităţii, a fost condamnat de Tribunalul Olt la 16 ani şi opt luni de închisoare.
Decizia Tribunalului Olt nu este definitivă şi deja a fost contestată de Constantin Cătălin Mincu.Şi familia victimei va contesta decizia instanţei, considerând pedeapsa prea blândă.„Noi nu suntem mulţumiţi şi vom contesta la Craiova. Nu era vecini s-au prieteni, se cunoşteau pentru că erau din aceeaşi comună. Au fost la un bar aici, în localitate, şi apoi el l-a înjunghiat de mai multe ori. L-a tăiat bine. Pe noi ne-au anunţat a doua zi şi când ne-am dus era sânge pe toată coasta, dâră pe vreo opt metri. El n-ar cunoscut iar mama sa i-a ars hainele i-ar tatăl i-a îngropat cuţitul. Noroc cu poliţiştii care au descoperit totul cu câinele”, a declarat Mirela David, o verişoară a victimei.Constantin Cătălin Mincu l-a înjunghiat pe bărbatul în vârstă de 46 de ani cu mai multe lovituri de cuţit. Victima a fost găsită pe stradă, în apropiere de casa suspectului. Cadavrul prezenta două tăieturi în zona gâtului, dar și la ceafă și în piept.Potrivit oamenilor din localitate, tânărul era cunoscut drept consumator de alcool, dar și pentru faptul că purta cuțit asupra sa.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














