Bărbat din Craiova care transporta ilegal deșeuri nepericuloase

Bărbat din Craiova care transporta ilegal deșeuri nepericuloase
Bărbatul a fost amendat
Un bărbat din Craiova, surprins la Valea Mare transportând ilegal deșeuri nepericuloase.
Polițiștii au anunțat sâmbătă, 24 octombrie, că au surprins în trafic un bărbat, în vârstă de 37 de ani, din Craiova, în timp ce conducea o autoutilitară pe Drumul Național 65, pe raza comunei Valea Mare, acesta transportând ilegal deșeuri nepericuloase.
„În urma verificărilor efectuate polițiștii au constatat faptul că bărbatul transporta deșeuri nepericuloase, respectiv 2.300 de kilograme de aluminiu, 880 de kilograme de cupru și 300 de kilograme de alamă, fără a deține documentele de proveniență cerute de legislația în vigoare”, declară reprezentanții IPJ Olt.
Bărbatul a fost amendat cu 10.000 de lei. Deșeurile au fost predate unei societăți specializate în colectarea deșeurilor.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














