CĂLIN GEORGESCU AFLĂ, ASTĂZI, DACĂ SCAPĂ DE CONTROLUL JUDICIAR

CĂLIN GEORGESCU AFLĂ, ASTĂZI, DACĂ SCAPĂ DE CONTROLUL JUDICIAR
Călin Georgescu, fostul candidat la prezidențiale persecutat de sistem, află astăzi dacă rămâne sub control judiciar
Călin Georgescu, fostul candidat la prezidențiale persecutat de sistem, află astăzi dacă rămâne sub control judiciar. Avocații săi susțin că probele depuse la dosar de procurori nu sunt relevante. Românii nu l-au uitat pe Călin Georgescu, și au fost alături de el de fiecare dată. Și astăzi sunt așteptați sute de susținători.
Călin Georgescu, candidatul interzis de sistem la prezidențiale, află, astăzi, dacă scapă de măsura controlului judiciar.
Pe 7 iulie, Judecătoria Sectorului 1 a decis menținerea măsurii preventive a controlului judiciar “față de inculpatul Georgescu Călin, până la o nouă verificare, dar nu mai târziu de 60 de zile. În temeiul art. 242 C.proc. pen. respinge, ca neîntemeiată, cererea de revocare a măsurii preventive.”
La scurt timp, avocații lui Călin Georgescu au depus contestație, iar aceasta urmează să fi analizată de către magistrații Tribunalului București astăzi.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














