Delapidare de peste 100.000 lei, la o firmă de distribuţie din Slatina. Trei angajaţi sub control judiciar

masina_politie_poza_16562800
Trei angajaţi ai unei firme de distribuţie produse alimentare şi răcoritoare din Slatina au fost plasaţi sub control judiciar pentru 60 de zile, fiind acuzaţi de delapidare.
Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Olt, Alexandra Dicu, un tânăr în vârstă de 26 de ani, din Slatina, în calitate de gestionar al societății comerciale, si-ar fi însușit din gestiune bunuri în valoare de 130.000 lei, la diferite intervale de timp.Acesta ar fi acționat în complicitate cu un al bărbat, de aceeaşi vârstă, tot din Slatina, care în calitate de șofer ar fi transportat bunurile din depozit, iar un alt bărbat, de 34 de ani, din aceeași localitate, le-ar fi vândut către diverși clienți, după care, cei trei ar fi împărțit sumele obținute.„La data de 10 septembrie, în urma probatoriului administrat de către polițiștii de investigare a criminalității economice, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slatina a dispus măsura preventivă a controlului judiciar pentru o perioadă de 60 zile faţă de cei trei”, a declarat Alexandra Dicu.Potrivit IPJ, valoarea prejudiciului este de 130.000 lei.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














