Advertising
Doi români, expulzați din Elveția după o fraudă de sute de mii de franci: schema „accidentelor de muncă”

Elveția
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 23 iun. 2026, 09:42
Un cuplu de români a fost condamnat în Elveția după ce ar fi pus la punct, timp de patru ani, o schemă prin care au fraudat sistemul de asigurări sociale și mai multe companii de asigurări, obținând ilegal sute de mii de franci elvețieni.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News


























