Dosar penal pentru un tânăr din Olt, fără permis, la volanul unei maşini neînmatriculate

Dosar penal pentru un tânăr din Olt, fără permis, la volanul unei maşini neînmatriculate
Poliţiştii Secţiei Rurale Găneasa au deschis un dosar penal
Un tânăr în vârstă de 18 ani, din Brâncoveni, este cercetat penal după ce, sâmbătă seara, a fost depistat la volanul unui autoturism neînmatriculat, cu plăcuţe de înmatriculare false. Mai mult, tânărul nu avea nici permis de conducere.
Poliţiştii Secţiei Rurale Găneasa au deschis un dosar penal.
„La data de 30 ianuarie, ora 22.35, polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Găneasa au depistat pe raza comunei Brâncoveni, un tânăr de 18 ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism fără a poseda permis de conducere, autoturismul fiind neînmatriculat şi având montate plăcuţe cu numere de înmatriculare false. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de conducerea unui vehicul fără a poseda permis de conducere şi punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Olt, Cristian Grigorescu.
Sursa: Realitatea de Olt
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














