Actualitate· 2 min citire

Florin Piersic se reface. Ultimele informații oferite de medici

Florin Piersic se reface. Ultimele informații oferite de medici

Florin Piersic se reface. Ultimele informații oferite de medici

Realitatea de Olt
Scris de Realitatea de Olt Publicat: 16 mai 2024, 13:32

Florin Piersic a fost transferat din secția ATI

Astăzi, reprezentanții Spitalului „Foișor” din București au transmis că Florin Piersic a fost transferat din secția ATI într-un salon din Compartimentul Septic al spitalului. Evoluția pacientului este într-o tendință favorabilă, acesta începând mobilizarea cu cadrul de mers pe distanțe scurte.

Actorul Florin Piersic, internat de mai multe zile la Spitalul Foișor, a început procedurile de kinetoterapie și recuperare medicală. Potrivit reprezentanților spitalului, acesta a fost implicat activ în procesul de recuperare, iar starea sa de sănătate este monitorizată atent de către echipa medicală.

„Vă comunicăm faptul că, astăzi, domnul Florin Piersic a fost mutat din secția ATI într-un salon din Compartimentul Septic al spitalului nostru. Evoluția pacientului este bună, a început mobilizarea cu cadrul de mers pe distanțe scurte.”, se arată în comunicatul transmis de reprezentanții Spitalului „Foișor”, în urmă cu puțin timp.

Actorul a fost inițial internat la Institutul „Matei Balș” și la Institutul Inimii „Niculae Stăncioiu” din Cluj Napoca, înainte de a fi transferat la Spitalul de Ortopedie „Foișor”. Aici, echipa medicală a continuat să ofere îngrijiri de specialitate, înlăturându-i proteza de la genunchi care i-a cauzat septicemie, iar acum se bucură de progrese în recuperare și de o evoluție pozitivă a stării sale de sănătate.

Publicul și fanii lui Florin Piersic au transmis mesaje de încurajare și de însănătoșire grabnică, exprimându-și speranța că actorul se va recupera complet și va reveni în forță.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate