Olt: Încă două persoane infectat cu COVID-19 au decedat. Bilanţul a ajuns la 43

Olt: Încă două persoane infectat cu COVID-19 au decedat. Bilanţul a ajuns la 43
Amândoi aveau boli asociate
Două noi decese ale unor persoane care prezentau infecţia cu virusul Sars-Cov2 au fost raportate, marţi, de Direcţia de Sănătate Publică.
Decesul cu numărul 42 este al unui bărbat în vârstă de 73 de ani, internat la Spitalul Slatina pe 23 august, când a şi fost confirmat cu COVID-19. Decesul a survenit în cursul zilei de luni.
El avea boli asociate: hipertensiune arterială şi diabet zaharat tip II
Tot marţi a fost raportat decesul unui alt bărbat, în vârstă de 68 de ani, care a fost internat la Spitalul Slatina în data de 17 august, ulterior fiind transferat la Spitalul Municipal Caracal, la Terapia Intensivă a Secţiei de Neurologie.
Bărbatul a decedat, marţi.
Comorbidităţi: tumoră cerebrală operată, hemiplagie dreapta, epilepsie secundară.
Numărul total al morţilor a ajuns în judeţul Olt la 43, de la începutul pandemiei.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














