Propunerea Premierului pentru Ministerul Finanţelor Publice

Propunerea Premierului pentru Ministerul Finanţelor Publice
Florin Cîțu a declarat că îi va solicita preşedintelui PNL, Ludovic Orban, convocarea Biroului Politic Naţional pentru viitoarea nominalizare la Ministerului Finanțelor
Premierul român a anunţat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă susţinută la Palatul Victoria, că Dan Vîlceanu este propunerea pentru Ministerul Finanţelor Publice.
Florin Cîțu a declarat că îi va solicita preşedintelui PNL, Ludovic Orban, convocarea Biroului Politic Naţional pentru viitoarea nominalizare la Ministerului Finanțelor Publice.
Am să îi cer domnului preşedinte să convoace Biroul Politic Naţional. Am o propunere. Am văzut că domnia sa a făcut deja câteva propuneri în spaţiul public. Am şi eu o propunere - propunerea mea este Dan Vîlceanu pentru Ministerul Finanţelor Publice- Florin Cîţu.
Dan Vîlceanu este unul dintre susținătorii lui Florin Cîțu, în lupta pentru șefia PNL.
Președinte al filialei PNL Gorj, Dan Vîlceanu este de profesie economist, cu un doctorat făcut în cadrul Universității de Vest din Timișoara, obținut în anii 2016.
A fost ales președinte al organizației PNL Gorj în urmă cu câteva săptămâni.
În prezent interimatul în funcţia de ministru al Finanţelor este asigurat de şeful Executivului.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














