Se pregătesc noi măsuri pentru gestionarea pandemiei. Întâlnire de urgență la Palatul Victoria

Se pregătesc noi măsuri pentru gestionarea pandemiei. Întâlnire de urgență la Palatul Victoria
Cei doi discută chiar la această oră despre măsurile pentru redeschiderea școlilor
În timp ce protestarii contestă măsurile luate de autorități, în sediul Guvernului are loc o întâlnire între premierul Ludovic Orban și ministrul Sănătății, Nelu Tătaru. Cei doi discută chiar la această oră despre măsurile pentru redeschiderea școlilor. De altfel, premierul a fost chemat miercuri în Parlament să le prezinte.
Ludovic Orban va fi invitat in Parlament miercuri, 12 august, la Plenul reunit.
PSD i-a cerut premierului să prezinte un raport detaliat privind măsurile pe care Guvernul Orban le-a luat până acum pentru a combate pandemia de COVID. De asemenea, social-democrații vor să-l audieze pe Ludovic Orban cu privire la planul de redeschidere a școlilor.
Premierul Ludovic Orban a precizat că este disponibil să se prezinte cu toate datele în faţa Parlamentului.
„Aştept decizia Birourilor permanente reunite. Ştiţi că am fost invitat la Parlament, le-am răspuns că în cursul acestei săptămâni, fie astăzi, fie mâine, fie poimâine, fie joi sunt disponibil să mă prezint în faţa Parlamentului cu toate datele solicitate”, a spus Orban.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














