Toamna asfaltărilor. Drumuri naționale în lucru

Toamna asfaltărilor. Drumuri naționale în lucru
Restricții în trafic
Se asfaltează pe mai multe drumuri naționale. În funcție de condițiile meteorologice, se vor desfășura lucrări pe mai multe drumuri naționale din județul Vâlcea.
Cirrculația va fi restricționată în mai multe zone.
– DN 7A, între kilometrii 69 și 71, pe raza localității Voineasa (Obârșia Lotrului), se lucrează la reparații asfaltice, traficul fiind dirijat de piloți de circulație.
– DN 64, între kilometrii 105 și 112, pe raza localitățiilor Stolniceni – Râureni, se montează parapet de beton, circulația rutieră desfășurându-se pe două benzi din patru prevăzute.
– DN 67B, între kilometrii 99 și 103, pe raza localităților Măciuca – Gusoieni, se efectuează lucrări de frezare, traficul fiind dirijat de piloți de circulație.
– DN 7, între kilometrii 199 – 200, în extravilanul localității Călimănești, se aplică marcaje rutiere, traficul desfășurându-se îngreunat pe ambele sensuri.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:12 - MAE reacționează după explozia dronei din Galați: România cere Rusiei să oprească atacurile asupra Ucrainei
- 22:10 - Istoric: „Putin pregătește o escaladare a conflictului!”
- 21:29 - George Simion rupe tăcerea după incidentul cu drona din Galați: ”Suntem în contact cu marile națiuni.Să nu îi lăsăm pe cei care răspândesc frica să câștige” -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














