Actualitate· 1 min citire

Turiști polonezi, blocați în zăpadă pe Valea Cerbului

Turiști polonezi, blocați în zăpadă pe Valea Cerbului

Turiști polonezi, blocați în zăpadă pe Valea Cerbului

Realitatea de Olt
Scris de Realitatea de Olt Publicat: 2 mai 2024, 17:27

Echipajele Salvamont intervin într-o cursă contracronometru

Trei turişti polonezi au rămas blocaţi în zăpadă pe Valea Cerbului, o echipă de salvatori montani plecând pe munte pentru a-i recupera.

O echipă formată din doi salvatori montani a plecat către ei de la Baza Salvamont Baba Mare, iar intervenţia de recuperare a celor trei turiști surprinși de zăpadă în munții Bucegi se află în derulare.„Intervenție în derulare pentru recuperarea a trei turiști polonezi care au rămas blocați în zăpadă la coborârea de la Vf.Omu, pe Valea Cerbului.Doi salvatori montani au plecat catre ei de la Baza Salvamont Baba Mare”, a anunțat Salvamont Prahova pe pagina oficială de Facebook.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate