Advertising
CUMULUL PENSIE-SALARIU LA STAT, SCOS DIN PACHETUL DOI DE MĂSURI FISCALE

CUMULUL PENSIE-SALARIU LA STAT, SCOS DIN PACHETUL DOI DE MĂSURI FISCALE
Scris de Realitatea de Olt Publicat: 26 aug. 2025, 15:51
Prevederea care interzicea cumulul pensiei cu salariul la stat a fost eliminată din Pachetul doi de măsuri fiscale pentru reducerea deficitului, în urma discuțiilor din cadrul coaliției de guvernare, potrivit unor surse politice.
Citește și
- 12:18Cum a devenit Nicșor Dan ținta USR-iștilor disperați după putere
- 11:25Blocul Național Sindical solicită convocarea în Parlament a ANRE pentru a explica întârzierile în autorizarea de capacităţi de producţie şi stocare a energiei
- 11:24Nicolae Iană, dezvăluiri despre filiera de la Viena și industria de armament. Interviu incendiar la Realitatea PLUS
- 11:07Siegfried Mureșan afirmă că în următoarele luni se va decide câte fonduri europene va primi România în următorii șapte ani: „Alegerea este simplă: fondurile europene pentru România sau guvern PSD”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News

























