Advertising
Decretele de numire a miniștilor interimari, publicate în Monitorul Oficial

Monitorul Oficial
Scris deRealitatea de Olt
Publicat27 apr. 2026, 10:09
Sursărealitatea.net
Criza politică intră într-o nouă etapă. Decretele prin care miniștrii interimari preiau portofoliile rămase vacante după retragerea PSD de la guvernare au fost publicate în Monitorul Oficial. În acest fel, se schimbă componența politică a executivului.
Citește și
- 12:18Cum a devenit Nicșor Dan ținta USR-iștilor disperați după putere
- 11:25Blocul Național Sindical solicită convocarea în Parlament a ANRE pentru a explica întârzierile în autorizarea de capacităţi de producţie şi stocare a energiei
- 11:24Nicolae Iană, dezvăluiri despre filiera de la Viena și industria de armament. Interviu incendiar la Realitatea PLUS
- 11:07Siegfried Mureșan afirmă că în următoarele luni se va decide câte fonduri europene va primi România în următorii șapte ani: „Alegerea este simplă: fondurile europene pentru România sau guvern PSD”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News

























