RAREȘ BOGDAN PROPUNE PNL SĂ INTRE ÎN OPOZIȚIE: SĂ LĂSĂM PSD SĂ GUVERNEZE CU AUR SAU CU CINE OR DORI EI

RAREȘ BOGDAN PROPUNE PNL SĂ INTRE ÎN OPOZIȚIE: SĂ LĂSĂM PSD SĂ GUVERNEZE CU AUR SAU CU CINE OR DORI EI
Rareș Bogdan, fost prim-vicepreședinte al PNL, a cerut duminică seară, după ce a văzut rezultatele exit-poll, ca PNL să intre în opoziție.
Rareș Bogdan, fost prim-vicepreședinte al PNL, a cerut duminică seară, după ce a văzut rezultatele exit-poll, ca PNL să intre în opoziție.
„Intrarea la guvernare într-o formulă cu PSD nu ne ajută. Să lăsăm PSD să guverneze cu AUR sau cu cine or dori ei. Noi să ne facem puțină mea culpa, să ne punem cenușă în cap și în următorul an să stăm în opoziție. Unii dintre colegii mei să renunțe la secretare, la șoferi, la girofar, la consiliile de administrație. Poziția mea este să intrăm în Opoziție pentru a ne curăța puțin și a ne reorganiza partidul. Să ne ducem iar în brațele PSD înseamnă că nu am învățat nimic și că suntem complet cretini. Nu putem intra într-un guvern minoritar cu USR, ar fi ca și cum am intra cu mașina în zid cu 120km/h”, a declarat Bogdan la un post tv.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 21:28 - Nicușor Dan, mesaj dur pentru Rusia după incidentul de la Galați: „Nu va rămâne fără răspuns!”
- 20:51 - Volodimir Zelenski intervine după incidentul din Galaţi: „Ucraina este pregătită să ajute România”
- 19:26 - Nicușor Dan, convorbire cu Volodimir Zelenski după incidentul cu dronă de la Galați: „Accelerăm cooperarea privind producția în comun de drone”
- 18:35 - Traiectorie modificată în aer! Nicuşor Dan explică incidentul care a zguduit Galaţiul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














