SFIDARE MAXIMĂ! PREȘEDINTELE NICUȘOR DAN A CHEMAT SINDICATELE LA DISCUȚII ABIA LUNI

SFIDARE MAXIMĂ! PREȘEDINTELE NICUȘOR DAN A CHEMAT SINDICATELE LA DISCUȚII ABIA LUNI
Președintele Nicușor Dan ar urma să poarte o serie de discuții cu liderii marilor confederații sindicale abia lunea viitoare, au transmis surse din Administrația Prezidențială citate de Realitatea Plus.
Președintele Nicușor Dan ar urma să poarte o serie de discuții cu liderii marilor confederații sindicale abia lunea viitoare, au transmis surse din Administrația Prezidențială citate de Realitatea Plus.
Președintele Nicușor Dan, a invitat luni, de la ora 8:00, la discuții la Palatul Cotroceni, reprezentanții sindicatelor: Cartel Alfa, Blocul Național Sindical, CNSLR – Frăția, Meridian și Confederația Sindicatelor Democratice din România (CSDR).
Invitația a venit în ziua în care Confederaţia Naţională Sindicală „Cartel ALFA” a organizat un protest la Palatul Cotroceni, reclamând lipsa de transparenţă a decidenţilor politici şi lipsa unei consultări reale a societății.
Potrivit Cartel Alfa, problemele majore care au dus la un deficit uriaș sunt incapacitatea de colectare eficientă, precum și un sistem fiscal retrograd.
21 de milioane de euro din banii Primăriei Generale pentru gașca de avocați de lux din spatele lui Nicușor Dan. Ce se putea face cu această sumă?
Discuțiile cu sindicatele au loc în contextul în care negocierile partidelor privind un plan de măsuri privind reducerea deficitului bugetar par să bată pasul pe locu, ceea ce blochează și negocierile directe privind structura viitorului executiv.
Citește și:
- 21:28 - Nicușor Dan, mesaj dur pentru Rusia după incidentul de la Galați: „Nu va rămâne fără răspuns!”
- 20:51 - Volodimir Zelenski intervine după incidentul din Galaţi: „Ucraina este pregătită să ajute România”
- 19:26 - Nicușor Dan, convorbire cu Volodimir Zelenski după incidentul cu dronă de la Galați: „Accelerăm cooperarea privind producția în comun de drone”
- 18:35 - Traiectorie modificată în aer! Nicuşor Dan explică incidentul care a zguduit Galaţiul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














