Un fotbalist celebru din România, victimă a hackerilor

olimpiu morutan
Olimpiu Moruțan a fost victima unor hackeri care i-au spart contul personal de pe o rețea de socializare și cer o sumă în schimbul cedării sale înapoi către fotbalist.
Mijlocașul roș-albaștrilor a pierdut controlul asupra contului în momentul în care a accesat un link trimis pe propria adresă de email. Imediat, pozele sale au fost înlocuite cu unele aparținând unor personaje importante din Arabia Saudită. În momentul de față cine dă căutare cu numele său pe rețea socială găsește de fapt profilul Înălțimii Sale Prințesa Haifa al Saud.
Hackerii l-au contactat pe fotbalist pentru a-i înapoia contul, dar au cerut în schimbul acestei operațiuni 5000 de euro. Moruțan nu a vrut în ruptul capului să achite suma cerută de „pirații Internetului” și acum cei 10.000 de fani nu vor mai putea urmări activitatea fotbalistului pe rețeaua de socializare respectivă.sursa: realitateasportivă.net
Citește și:
- 17:45 - Sorana Cîrstea face spectacol la Paris: calificare en-fanfare și un dublu 6-0 devastator
- 15:50 - Lovitură devastatoare pentru Gigi Becali! FCSB a pierdut definitiv războiul pentru numele „Steaua”
- 08:20 - Fotbal: Crystal Palace a cucerit trofeul Conference League, după 1-0 în finala cu Rayo Vallecano
- 12:10 - Ionuț Radu, în echipa sezonului din La Liga alături de Mbappé și Lamine Yamal
Urmărește știrile Realitatea de Olt și pe Google News














